Izvanredna županijska prvenstva ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ŠSD osnovnih škola Državno prvenstvo ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ITR Vježbaonica Turno kretanje u OŠ PGŽ

IZVJEŠTAJ SA TERENA - POLUZAVRŠNICA DRŽAVNOG PRVENSTVA SREDNJIH ŠKOLA U RUKOMETU ZA DJEVOJKE

Datum objave: 14.4.2017.

12.04.2017. odigrana je poluzavršnica Državnog prvenstva u rukometu. Za medalje su se natjecale ŠSD "GIM Rijeka" (Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka), ŠSD "Mladost" (SŠ Zvane Črnje, Rovinj), ŠSD "Olimpija 1908" (Gimnazija Karlova, Karlovac) i ŠSD "Senia" (SŠ P.R. Vitezovića, Senj).

Prvu polufinalnu utakmicu utakmicu igrali su "Senia" i "Mladost". Rezultat je na početku bio podjednak, dok je pred kraj prvoj poluvremena Mladost preuzela prednost od tri gola razlike. U drugom poluvremenu obrana igračica Senie je popustila te su igračice Mladosti, uz svoje polukontre i kontre, uspjele zadržati vodstvo. S konačnim rezultatom 25:14 za Mladost, Mladost se plasirala u finale, a Senia se borila za broncu.

Drugu polufinalnu utakmicu odigrali su "GIM Rijeka" i "Olimpija 1908". Brzi napadi igračica GIM Rijeke doveli su ih do prednosti u prvom poluvremenu koje je završilo s četiri gola razlike za GIM Rijeku. Igračice Olimpije, željne pobjede, pokušale su popraviti rezultat. Borile su se do samog kraja, ali čvrsta obrana igračica GIM Rijeke ih je spriječila. Konačni rezultat utakmice bio je 18:13 za GIM Rijeku, koja se potom borila za prvo mjesto, dok se Olimpija natjecala za treće.

Utakmicu za treće mjesto igrali su "Senia" i "Olimpija 1908". Tijekom igre posebno se istaknula golmanica Olimpije sa svojim odličnim obranama. U prvom poluvremenu rezultat je bio izjednačen, no u zadnjim minutama prvog poluvremena vodstvo je ipak pripalo Olimpiji. U drugom poluvremenu igračice Olimpije su uz čvrstu obranu zadržale vodstvo. Unatoč pokušajima da se probiju kroz obranu Olimpije, igračice Senie nisu uspjele preuzeti vodstvo i osvojiti broncu. Konačni rezultat utakmice bio je 13:10 za Olimpiju.

Finalnu utakmicu igrali su "Mladost" i "GIM Rijeka". Na početku utakmice Mladost vodi nekoliko golova razlike. Kasnije, igračice GIM Rijeke izjednačavaju te postaje napeto. Igračice GIM Rijeke ponovo stišću Mladost i na kraju poluvremena preuzimaju vodstvo. Unatoč nasilnoj igri igračica Mladosti, u drugom poluvremenu igračice GIM Rijeke uspjele su zadržati vodstvo te osvojiti prvo mjesto s konačnim rezultatom 26:22.