Newsletter
Datum objave: 12.12.2017.

DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017.


DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017.
DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017. DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM ŠKOLSKIM SPORTSKIM DRUŠTVIMA I VODITELJIMA ŠSD OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017.

Svečana dodjela priznanja i nagrada najuspješnijim školskim sportskim društvima i voditeljima školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Primorsko-goranske županije za školsku godinu 2016./2017. održana je 07. prosinca 2017. godine u Rijeci, u Hotelu Jadran na Pećinama. (snimka:KanalRI)

Temeljem ostvarenih sportskih rezultata na gradskim i županijskim, te poluzavršnim i završnim natjecanjima državnog prvenstva u školskoj godini 2016./2017. proglašena su najuspješnija školska sportska društva (dalje u tekstu ŠSD) i to:

·         3. po uspješnosti

o    kod  srednjih škola – ŠSD GAM, Gimnazija Andrije Mohorovičića iz Rijeke

o    kod osnovnih škola – ŠSD MALIK, OŠ Sveti Matej iz Viškova

·         2. po uspješnosti

o    kod srednjih škola – ŠSD GIMNAZIJALAC RIJEKA, Prva riječka hrvatska gimnazija iz Rijeke

o    kod osnovnih škola – ŠSD BRAJDA, OŠ Brajda iz Rijeke

·         najuspješniji

o    kod srednjih škola – ŠSD DOMINIK SAVIO, Salezijanska klasična gimnazija iz Rijeke

o    kod osnovnih škola – ŠSD FRANKOPAN, OŠ F.K. Frankopan iz Krka

Posebno priznanje dodjeljeno je Centru za odgoj i obrazovanje za ostvarena sportska postignuća na Državnom prvenstvu učenika i učenica s intelektualnim teškoćama u školskoj godini 2016./2017.

Najuspješnija ŠSD nagrađena su priznanjima i novčanim nagradama namijenjenim za nabavku sportske opreme za ŠSD.

Dodjeljena su i posebna Priznanja za osvojena 1. mjesta u projektu HŠSS-a "Školski sportski virtualni show" za školsku godinu 2016./2017. i to:

·         Davoru Juriši i Sandri Ložnik Vidaček, OŠ Kraljevica, 1. mjesto u Plesnom virtualnom showu za osnovne škole,

Priznanja su uručena i voditeljima ŠSD osnovnih i srednjih škola Primorsko-goranske županije koji su sudjelovali na Državnim prvenstvima ŠSD osnovnih i srednjih u školskoj godini 2016./2017. i to:

za sudjelovanje:

·         Nataša Pavić, OŠ Nikola Tesla, Rijeka: kros – djevojčice (5. i 6. razredi)=21. mjesto

·         Sonja Valerijev, OŠ Podmurvice, Rijeka: kros – dječaci (5. i 6. razredi)=19. mjesto

·         Petra Vukoša, OŠ Milan Brozović, Kastav: kros – djevojčice=18. mjesto

·         Željko Mitrović (pok.), OŠ Ivana Gorana Kovačića, Vrbovsko: šah – djevojčice= 4. mjesto

·         Tomislav Kruljac, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka: rukomet – djevojčice=4. mjesta

·         Rudolf Gačić, OŠ dr. Josipa Pančića, Bribir: kros – dječaci=13. mjesto

·         Ronald Ribarić, OŠ dr. Andrija Mohorovičić, Matulji: atletika – dječaci=16. mjesto

·         Eduard Prijić, OŠ Rikard Katalinić Jeretov, Opatija: stolni tenis – dječaci=4. mjesto

·         Rajka Husejini, Salezijanska klasična gimnazija, Rijeka: košarka – djevojke=5. mjesto i kros- mladići=14. mjesto

·         Posebno priznanje voditeljici ŠSD UČKARIĆ gospođi Snježani Štimac za sudjelovanje na Državnom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama u šk.god. 2016./2017.

za osvojeno 3. mjesto:

·         Leo Brnabić, OŠ Fran Krsto Frankopan, Krk: judo – djevojčice; sudjelovanje: judo – dječaci=7. mjesto i atletika- djevojčice=12. mjesto

·         Toni Žitko, Gimnazija Andrije Mohorovičića, Rijeka: atletika – mladići

·         Ines Salopek, Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka: rukomet – mladići

 

za osvojeno 2. mjesto

·         Tihomir Crnković, OŠ Čavle, Čavle: odbojka - dječaci 

·         Perica Poklepović, OŠ Pehlin, Rijeka: badminton - dječaci; sudjelovanje: plivanje – dječaci = 6. mjesto

·         Adolf Juretić, OŠ Jelenje-Dražice, Dražice: odbojka - djevojčice

·         Rešad Mujkanović, OŠ Pehlin, Rijeka: košarka - dječaci  (u kategoriji 5. i 6. razreda); 3. mjesto: stolni tenis - djevojčice

·         Siniša Latković, Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka: rukomet – djevojke

za osvojeno 1. mjesto

·         Ivan Marenčić, OŠ Kantrida, Rijeka: plivanje - djevojčice

·         Ljiljana Turina Bujanović, OŠ Brajda, Rijeka: gimnastika – dječaci; 1. mjesto: gimnastika - djevojčice

·         Vesna Dežulović-Pucl, Građevinska tehnička škola Rijeka, Rijeka: košarka -mladići

·         Mirna Bačić, Salezijanska klasična gimnazija, Rijeka: kros -djevojke; sudjelovanje: atletika – djevojke=11. mjesto i badminton- djevojke=5. mjesto

Zahvalnica za dugogodišnji rad i doprinos razvoju školskog sporta uručena je nastavnicima tjelesne i zdravstvene kulture koji su otišli u mirovinu tijekom 2017. godine i to:

·         Jasni Popić

·         Adolfu Juretiću

·         Zvonku Šandoriću

Posebna zahvala dana je gradovima, općinama, tvrtakama, osnovim i srednjim školama za dobru poslovnu suradnju tijekom školske godine 2016./2017. godinu. i to: 

·         Primorsko-goranskoj županiji, Upravnom odjelu za kulturu, sport i tehničku kulturu

·         Hrvatskom školskom sportskom savezu

·         Zajednici sportova Primorsko-goranske županije

Gradovima:

o    Grad Opatija

o    Grad Kastav

o    Grad Rijeka, Odjel gradske uprave za sport i tehničku kulturu

Općine

o    Općina Čavle

o    Općina Kostrena

o    Općina Matulji

Tvrtke

o    Rijeka sport d.o.o., Rijeka

o    Goranski sportski centar d.o.o., Delnice

o    Eko-Murvica d.o.o., Crikvenica

o    Komunalno društvo Kostrena d.o.o., Kostrena

Klubovi

o    Šahovski klub Rijeka 

o    Atletski klub Kvarner

o    Badmintonski klub Sušak

o    Judo klub Rijeka

Srednje škole

o    Srednja škola Dr. Antuna Barca, Crikvenica

Osnovne škole

o    OŠ Andrije Mohorovičića, Matulji

o    OŠ Ivana Gorana Kovačića, Delnice

o    OŠ Ivana Gorana Kovačića, Vrbovsko

o    OŠ Zvonka Cara, Crikvenica

o    OŠ Milan Brozović, Kastav

o    OŠ Sveti Matej, Viškovo

o    OŠ Brajda, Rijeka

 

Svojim dolaskom svečanost su uveličalii pročelnik Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu PGŽ, Valerij Jurešić te predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza, Nikola Perković. 

Program je vodila Vedrana Lisica, a za glazbeni program bio je zadužen Dino Antonić.