Izvanredna županijska prvenstva ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ŠSD osnovnih škola Državno prvenstvo ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ITR Vježbaonica Turno kretanje u OŠ PGŽ

MOMČAD ŠSD BRAJDA OSVOJILA NASLOV DRŽAVNOG PRVAKA, MOMČADI ŠSD SRDOČI "DRVENA" MEDALJA

Datum objave: 4.3.2015.

Državno prvenstvo ŠSD OŠ Republike Hrvatske u gimnastici održano je u Nedelišću, 25. i 26. veljače 2015. godine. Mjesto okupljanja mladih nada hrvatske gimnastike bio je Nacionalni gimnastički centar Aton,  gdje su natjecatelji mogli odmjeriti snage i pokazati svoje umijeće, gipkost i ljepotu pokreta. Discipline ovogodišnjeg prvenstva bile su preskok, greda, preče i tlo. U muškoj kategoriji najbolja je bila momčad ŠSD BRAJDA iz OŠ Brajda iz Rijeke, a njima veoma blizu i vještinama i bodovima bila je momčadi ŠSD MLADOST iz OŠ Selnica koja je osvojila srebro, dok je treće mjesto pripalo, također ŠSD MLADOST ali iz OŠ Petar Zrinski iz Jalžabeta. Zlato u ženskoj kategoriji osvojila je momčad ŠSD JADRO iz OŠ Don Lovre Katića iz Solina, dok su druge bile Karlovčanke iz ŠSD ŠVARČA iz OŠ Švarca. Momčadi ŠSD SRDOČI iz OŠ Srdoči iz Rijeke zamalo je pripala bronca, koja je otišla u Samobor ŠSD BOGUMILAC iz OŠ Bogumila Tonija.