Izvanredna županijska prvenstva ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ŠSD osnovnih škola Državno prvenstvo ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ITR Vježbaonica Turno kretanje u OŠ PGŽ

ZAVRŠNICA DRŽAVNOG PRVENSTVA REPUBLIKE HRVATSKE SŠD OŠ U JUDU 2016. GODINE

Datum objave: 29.2.2016.
Kišna Opatija pozdravila je 23. i 24. veljače preko stotinu mladih dječaka i djevojčica koji su došli na Završnicu državnog prvenstva školskih sportskih društava 2016. u judu. Nakon županijskih i poluzavršnih natjecanja odabrane su najbolje škole koje će se boriti za naslov državnog judo prvaka. Prekrasna sportska dvorana „Marino Cvetković“ u Opatiji bila je mjesto održavanja ovogodišnje Završnice. Veličina i ljepota dvorane oduševila je i trenere i sudionike natjecanja. Ipak, samo je jedan zlatni pehar, a on je ove godine pripao OŠ Bogumila Tonija iz Samobora u ženskoj i OŠ Filipa Lukasa iz Kaštela Starog u muškoj kategoriji, čije su učenice i učenici potukli konkurenciju i zasluženo osvojili naslove prvaka. Drugo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je OŠ Pujanki iz Splita, a treće I. OŠ Dugave iz Zagreba. U muškoj kategoriji srebrno kući nosi OŠ Mokošica iz Mokošice, a broncu OŠ Mladost iz Osijeka.