Izvanredna županijska prvenstva ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ŠSD osnovnih škola Državno prvenstvo ŠSD srednjih škola Državno prvenstvo ITR Vježbaonica Turno kretanje u OŠ PGŽ

ODRŽANO OTVORENO PRVENSTVO ŠSD OSNOVNIH ŠKOLA U SANJKANJU

Datum objave: 6.2.2018.
U ponedjeljak, 05. veljače 2018. godine na sanjkalištu „Jezero“ u Lokvama održano je treće županijsko školsko prvenstvo u sanjkanju na prirodnim stazama za učenike osnovnih škola. Nositelj organizacije natjecanja bili su Osnovna škola „Rudolf Strohal“ iz Lokava, Savez školskih sportskih društava PGŽ-a u suradnji sa sanjkaškim klubom Prepnek, Turistička zajednica Općine Lokve i Općina Lokve.

U kategoriji učenica od 1. do 4. razreda prvo mjesto osvojila je Hana Vujnović (ŠSD Goran, Vrbovsko), drugo mjesto osvojila je Petra Malnar (ŠSD Lokvići, Lokve) dok je treće mjesto pripalo Rei Šporčić (ŠSD Budućnost, Brod Moravice). Kod učenika najuspješniji je bio Marko Božić (ŠSD Goran, Vrbovsko), drugo mjesto pripalo je Marinu Majetiću (ŠSD Goran, Vrbovsko) dok je do trećeg mjesta dosanjkao Filip Pašić (ŠSD Petehovac, Delnice).

Najuspješnija u kategoriji djevojčica 7. i 8. razreda bila je Patrcija Urbanc (ŠSD Zrinski, Čabar), drugo mjesto osvojila je Lara Štimac (ŠSD Petehovac, Delnice), dok je treće mjesto zauzela Nika Mlinac iz (ŠSD Budućnost, Brod Moravice). Kod dječaka od 5. do 8. razreda najuspješniji je bio Ivica Pizent (ŠSD Polet, Skrad), drugo mjesto osvojio je Jan Klepac (ŠSD Petehovac, Delnice), dok je treće mjesto pripalo Ivanu Matovina (ŠSD Petehovac, Delnice).

Veliki pokal kao ekipni pobjednik na ovom sanjkaškom prvenstvu zasluženo je podigla Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića iz Delnica koja je, nakon zbrajanja svih rezultata, bila najorganiziranija, najbrojnija i najuspješnija. Ostalima za utjehu ostaje nada u bolje rezultate na novom natjecanju zakazanom već za iduću školsku godinu ponovno u Lokvama!